12. 7. 2024

PLUS

»Imam hrbtenico, načela in vrednote«

IMG_9758

Trenutni sklic državnega zbora, ki mu predseduje Urška Klakočar Zupančič, je že v drugi polovici mandata / Preiskovalno.si

Tako o sebi kot političarki pravi Urška Klakočar Zupančič, s katero smo se pogovarjali pred skorajšnjim začetkom parlamentarnih počitnic. V intervjuju je predsednica državnega zbora, ki s svojimi ekscentričnimi nastopi pogosto razburka domači politični prostor, zaradi česar ji kritiki očitajo svojeglavost, spregovorila o dosedanjem delu državnega zbora ter sodelovanju z vlado in njenim predsednikom. Ni skrivnost, da je v preteklosti med Urško Klakočar Zupančič in premierom Robertom Golobom prihajalo do trenj, a se je prva med poslankami vprašanju o njunem političnem razhajanju diplomatsko izognila – je pa med vrsticami potrdila, da je do poziva k njenemu odstopu s funkcije predsednice državnega zbora lani vendarle prišlo. Bolj neposredno je Urška Klakočar Zupančič okrcala neuresničevanje odločb ustavnega sodišča, k čemur so se stranke vladne koalicije zavezale v koalicijski pogodbi, počasnost vlade pri pripravi in izvedbi reform ter premierov odnos do državnega zbora.

Zadnja razkritja

8. 12. 2024

high-angle-patient-psychologist

Boj za monopol in nadzor nad zdravstenimi milijoni

Starši otroka, ki je tragično končal svoje življenje, že tri leta čakajo na psihiatra. Deklica, ki je doživela spolno zlorabo, se zateka v alkohol, se reže in prisilno hujša. K psihiatru, ki jo je obravnaval na hitro, noče več. Golobova vlada področje duševnega zdravja prepušča sivemu polju možnih zlorab in zaslužkarskih interesov, čeprav je v koalicijski pogodbi obljubljala drugače. Psihoterapijo lahko izvaja vsak, ki odpre popodanski s. p. Nadzora ni, šarlatani in večživkarji v javnem in zasebnem sektorju pa obrnejo na stotisoče evrov. Na škodo pacientov. Da se področje uredi z zakonom, zato nobenemu ni v interesu.

Preberi več

3. 12. 2024

Zavod Jutro referendum

Za ohranitev privilegijev izsilili referendum na račun nemočnih

V nedeljo se bodo Kočevci na referendumu odločali o prihodnosti dolgotrajne oskrbe v svoji občini. Po več težkih očitkih o slabem vodenju, zlorabah in sistemskih pomanjkljivostih, zaradi katerih so številni oskrbovanci Zavoda Jutro ostali brez osnovne nege, hrane in dostojanstvene obravnave, je Občina Kočevje sprejela odločitev, da ustanovi javni zavod za oskrbo starejših. Zavod Jutro, zasebni koncesionar, pa je izsilil referendum in z zavajajočo propagando in vprašanjem zlorablja demokratični institut, ki bo Občino stal med 60.000 in 80.000 evri. Ta denar bi lahko koristneje porabili za neposredno oskrbo starejših. Nepravilnosti in zlorabe v zavodu pa se stopnjujejo.

Preberi več

Naroči se na naše e‑novice

Zahvaljujemo se vam za prijavo.

Na vaš e-naslov boste prejeli potrditveno sporočilo.

Prišlo je do napake. Preverite podatke v obrazcu in poskusite ponovno.

Teme