14. 5. 2024

Nekdanja dopisnica RTV si je prilastila drago tehnično opremo RTV

Nina Kojima

Nekdanja dopisnica, ki govori o svojem svetovljanskem življenju, ne vrne drage opreme RTV, zato so jo kazensko ovadili. Sama pa RTV Slovenija toži. / Revija zvezde

Na RTV Slovenija so za naš portal potrdili, da so pripravili kazensko ovadbo za nekdanjo honorarno sodelavko Nino Kojima, s katero so prekinili pogodbo. Kojima pa zdaj noče vrniti več 10 tisoč evrov vredne opreme, dela pa za Planet TV. Ali uporablja opremo RTV na Planetu?

Nina Kojima je bila honorarna sodelavka RTV Slovenija v času prejšnje vlade, ko so RTV finančno popolnoma izčrpali. Spomnimo na neupravičene plače, drage nakupe studia, neupravičene zaposlitve, kupovanje slik itd. Takratni direktor Uroš Urbanija, ki je na sodišču pred dnevi tudi sam izgubil tožbo, je v času vodenja nacionalne televizije, ki bi morala biti simbol neodvisnega in objektivnega novinarstva, pripeljal na televizijo kup neprofesionalnih in politično spornih kadrov, s katerimi se mora zdaj ukvarjati novo vodstvo. V času njegovega direktorovanja je sklenil honorarno pogodbo z novinarko Nino Kojima, in sicer v višini 4625 evrov mesečno za poročanje iz Londona. Ko je novo vodstvo z njo pogodbo prekinilo, pa je opremo zadržala in je ni vrnila.

Avi vest je zelo draga tehnična oprema, ki omogoča javljanje v živo.
preiskovalno.si

Avi vest je draga oprema televizij, ki jo namestimo na kamero.
preiskovalno.si
Gre za izjemno drage stvari: AVI VEST, ki ga snemalec namesti na kamero in omogoča »javljanje v živo«, Kojima ima v lasti stojalo za kamero, mikrofon, stojalo za mikrofon, luči za kamero, tonski kabel, ploščice za kamero, mrežne kable. Tudi po pozivu opreme ni vrnila, hkrati pa jo slišimo v etru komercialne televizije, ki jo vodi kdo drug kot Uroš Urbanija.
kamera
preiskovalno.si

Javno žalila RTV in vodstvo, zdaj hoče denar in zaposlitev

Še več. Ne le, da Kojima ne vrne vse te opreme, Kojima nonšalantno toži RTV Slovenija, in sicer želi da sodišče ugotovi obstoj delovnega razmerja?! Kot so zapisali na RTV je »Kojima 18. januarja letos vložila tožbo pri Delovnem in socialnem sodišču v Ljubljani, s katero zahteva obstoj delovnega razmerja, izročitev pogodbe o zaposlitvi, reparacijo in integracijo.« Kojima, ki je po prekinitvi pogodbe javno na portalu X žaljivo obračunala tudi z direktorico Ksenijo Horvat, verjetno preračunljivo misli,  da se bo spor tako dolgo vlekel, da jo bo potem moralo zaposliti neko drugo vodstvo. Na televiziji so ob prekinitvi pogodbe s Kojimo namreč pojasnili, da ima RTV izjemno zahtevne finančne razmere in da je pogodba s Kojimo preprosto previsoka. Pogodba s Kojimo namreč na letni ravni znese 55 tisoč evrov oziroma bistveno več, kot na primer znašajo celoletni variabilni stroški zunanjepolitične oddaje Globus, ki jo ustvarjajo dolgoletni in profesionalni novinarji nacionalne televizije, ki prispevka Kojime roko na srce res ne potrebujejo. RTV se je sicer tudi odzval na žaljive izjave in zapise Kojime na nekdanjem portalu tviter (X), označili so jih za »blatenje javnega zavoda RTV Slovenija«. Kojima torej blati RTV, zdaj pa želi biti del njegovega kolektiva. 

Poročevalka Nina Kojima grozi.
ekranska slika družabnega omrežja X
Kojima se sicer v medijih predstavlja v superlativih. Imela naj bi tri magisterije, pisala naj bi scenarije, akademsko raziskovala. Njeno izjavo smo povzeli že v članku, ko smo pisali o njenih napadih na sedanjo direktorico, sicer voditeljico, nagrajeno novinarko Ksenijo Horvat. 

Kojima je namreč v svojih samopromotorskih izjavah v medijih povedala, da živi »v treh mestih hkrati, da se ujame s prijatelji v Londonu, Tokiu ali New Yorku, hitro pa sta poleg še Los Angeles in Pariz.«

Očitno se ji toži po službi v Ljubljani.

Televizijska klamera
preiskovalno.si

Zadnja razkritja

3. 10. 2024

915499_1726145422-dsc03800-1726145119

Zakaj Borut Sajovic ni primeren za ministra

Kandidat za ministra za obrambo ima glede na svoje pretekle funkcije nesorazmerno veliko premoženja, zato je javnost upravičena izvedeti, od kje izvor tega premoženja. Predvsem v luči dejstva, da je glede na podatke v zemljiški knjigi njegova družina večino svojega premoženja pridobila v času njegovega županovanja. Zato apeliramo na bodočega ministra, da javnosti transparentno pojasni izvor premoženja, ki ga je popisal portal Oštro.

Preberi več

1. 10. 2024

1710318311-172a6846-1710318295296

Devet let blatenja in diskreditacij v politično zmontiranem procesu

Devet let je bila ugledna profesorica z mednarodnim priznanjem in vidna političarka stranke SD Metka Tekavčič tarča kritik, diskreditacij, sramotenj, blatenja in obtožb o naklepnem prejemanju ter razdeljevanju dodatkov profesorjem in drugim zaposlenim na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Zdaj je dočakala sodbo: oproščena vseh obtožb! Zadeva zoper njenega sodelavca, zaslužnega profesorja, nekdanjega dekana in finančnega ministra Dušana Mramorja pa je konec lanskega leta zastarala, s čimer ni mogel dokazati svoje nedolžnosti. Afera dodatki pa je leta 2016 končala njegovo politično kariero in resno načela njegovo zdravje. V nenavadnem, če ne tudi zmontiranem političnem procesu sta prominenta ekonomista doživljala ne samo sodni in medijski linč, ampak tudi razčlovečenje. Že takrat je kazalo, da gre za dobro zrežiran in premišljen proces diskreditacije tedanjega ministra za finance, z oprostilno sodbo pa se je samo še potrdilo. Vladajoči politiki ne izbirajo sredstev za ohranitev svojega položaja tudi na račun uničenja karierne poti strokovnjakom mednarodnega formata.

Preberi več

29. 9. 2024

Emanuela, 3

Ko srce ne bije po načrtih

To je zgodba o mali Emanueli, ki je preživela več srčnih operacij. To je zgodba o preživetju po tem, ko so zdravniki eden za drugim staršem predlagali prekinitev nosečnosti. Je zgodba s srečnim koncem, ki jo je za naš portal strnila nekdanja novinarka Katarina Stano. Njena zgodba navdihuje zato, ker je Katarina zaradi svoje novinarske vztrajnosti zahtevala več in več informacij, ker je brskala, se povezovala z drugimi, potovala iz države v države in ni slepo verjela nikomur. To je zgodba o srčni novinarki, ki se je borila z razumom, o srčnih zdravnikih in srčni napaki. In srečni štiričlanski družini.

Preberi več

26. 9. 2024

914832_209-jusic-poklukar2

Zakaj se šefu policije maje stolček in zakaj je interes vlade, da ima policijo na vrvici?

Po naših informacijah se direktorju policije Senadu Jusiću, ki še čaka na odločitev sodišča v tožbi zoper njegovo (sporno) imenovanje, maje stolček. Glavni očitek prvemu policistu v državi je, »da ni nič naredil za izboljšanje katastrofalnega kadrovskega stanja v policiji.« Po drugi strani pa nam pripovedujejo, »da tako klientelističnega kadrovanja, kot je zdaj, v Policiji še ni bilo.« Požar z rokohitrskimi akcijami gasi vlada, ki je vpoklicala vse rezerviste vedoč, »da je vrag vzel šalo!« Rešitev ali tveganje? Policisti odgovarjajo: »Vlada umetno ustvarja občutek varnosti. Ne bomo varuške rezervistom. Če imajo vsa pooblastila, naj prevzamejo tudi vso odgovornost!« Stanje v policiji še nikoli ni bilo tako napeto, kot je v tem trenutku. Izredne razmere tudi na Centru za varnost in zaščito, kjer varujejo državnike. Kaj to pomeni za njihovo varnost, splošno varnost in pot organiziranega kriminala? In kdo si ne želi dobro organizirane in učinkovite policije?

Preberi več

Naroči se na naše e‑novice

Zahvaljujemo se vam za prijavo.

Na vaš e-naslov boste prejeli potrditveno sporočilo.

Prišlo je do napake. Preverite podatke v obrazcu in poskusite ponovno.

Teme