3. 5. 2024
Po včerajšnjem poročanju o ozadjih in načrtih za stavbo na Litijski 51, objavljamo anonimko s priloženimi dokumenti, ki smo jo prejeli. Na ministrstvo za pravosodje smo poslali vprašanja o resničnosti teh navedb in uresničevanju omenjenih načrtov, ki jih sicer potrjujejo priloženi dokumenti.
V anonimki, ki smo jo danes prejeli, so natančno opisani načrti in ozadja prišepetovalcev ministrice Andreje Katič. Predvsem je razložena vloga generalnega direktorja DSU Mitje Križaja, o katerem smo včeraj poročali, da je izvorni greh za prvo prodajo Litijske 51 podjetniku Sebastjanu Vežnaveju.Križaj je bil namreč pred leti direktor Hypo leasinga, ki je bil upnik v stečaju podjetja Nikom, iz katerega je nepremičnino kupil primorski podjetnik Sebastjan Vežnaver. Kar je pomembno pri tem dejstvu, je, da se Mitja Križaj kot takratni direktor ni pritožil nad izdelano cenitvijo za Litijsko 51, ni se pritožil nad ceno, niti nad površino! Pa taka skrbnost! Prav tako bi lahko terjatev spremenil v lastniški delež in tako preprečil nakup Sebastjanu Vežanaverju. Pa tega ni storil. Danes pa v ozadju meša štrene, pravijo naši viri na ministrstvu za pravosodje, saj je bil udeležen tudi pri zadnji cenitvi. Skupaj s cenilci je namreč sodeloval pri pridobivanju dokumentov na upravni enoti. Še več. Kot izvemo, dobro pozna cenilca zadnjega poročila Sama Zupančiča,kar nam je po telefonu tudi priznal, medtem ko se nam je Zupančič po telefonu pred mesecem zlagal, ko je rekel, da Križaja ne pozna. Včeraj nam je po telefonu povedal, da so Križaj in drugi iz DSU sodelovali pri pridobivanju dokumentov.
Anonimka zdaj razkriva načrte Križaja, ki nam je izrecno dejal, da »s stavbo na Litijski 51 prav zato, ker jo pozna, ne želi imeti nič.«
Če so detajli iz anonimke resnični (podkrepljeni so z dokumenti), potem gre za neresnice, ki jih govori Mitja Križaj.
Najbolj zanimivo v vsem tem je, da politika s pomočjo medijev želi zgodbo o Litijski 51 prikazati povsem drugače. Krivci za nakup, ki je bil glede na cenilna in geodetska poročila povsem v skladu z veljavnimi tržnimi cenami in celo višjimi površinami, pa naj bi bili zaposleni na ministrstvu, Dominika Švarc Pipan in Sebastjan Vežnaver. Anonimka prikazuje povsem drugačna ozadja, predvsem pa načrte. Sprego politike, županovih sodelavcev in MOL, sklada in direktorja DSU, ki je prvi prodal stavbo na Litijski 51.