2. 5. 2024

PLUS

Razkrivamo laži, manipulacije in zavajanja pri cenitvi Litijske

katič

ministrica Katičeva je zavajala in govorila neresnice / MEDIA PARTNER AGENCIJA

Razkrivamo ozadja izdelave cenilnega poročila za Litijsko 51, ki ga državno pravobranilstvo in ministrtvo za pravosodje še skrivata. V njem so prepisani (copy-paste) odstavki iz neke druge cenitve, in sicer letališča! Objavljamo pa tudi dokaze, da je ministrica ob predstavitvi tega cenilnega poročila govorila neresnice. Komu je v interesu, da manipulira, kdo so osebe, ki vlečejo niti v ozadju? Pridobili smo tudi anonimko z ministrstva za pravosodje, v kateri pišejo, da je cenilno poročilo že nekaj tednov krožilo po ministrstvu, kjer so ga dopolnjevali.

12. aprila, torej 13 dni pred uradno zaključenim izvedenskim mnenjem oz. najnovejšo cenitvijo, ki jo je naročila država, smo na preiskovalno.si pravilno napovedali, da bo cenitev Litijske 51 znašala šest milijonov evrov ter da se trije cenilci, (Samo Zupančič, David Cafnik in Marija Starc), ki so cenili stavbo na Litijski 51, nočejo podpisati pod cenitev, pač pa zahtevajo, da je pod cenitev podpisano združenje sodnih cenilcev in izvedencev za gradbeno stroko SICGRAS. Še več, poročali smo o nenavadnem dogajanju na upravnem odboru združenja cenilcev, kjer so trije cenilci zahtevali, da se podpiše izjava o molčečnosti, da nobena informacija z upravnega odbora, ko so se pogovarjali o Litijski 51, ne sme priti v javnost. Mi smo izvedeli, da so se pogovarjali in dogovarjali o ceni. Že takrat so nam viri povedali, da bo cena stvar dogovora, ne pa strokovnih izračunov, ter da se porajajo dvomi v pravilnost in zakonitost ugotovitev, zapisanih v cenilno poročilo, ki bi moralo biti predmet policijskih preiskav.

Zadnja razkritja

17. 10. 2024

borut sajovic

Milijonske nepremičnine ministra Boruta Sajovica

Ministra za obrambo, nekdanjega župana in člana Svobode smo pozvali, naj razkrije svoje premoženje in njegov izvor. Javno je pred dnevi trdil, »da nima ničesar, razen dveh gozdnih parcel, vrednih manj kot 10 tisoč evrov,« na Preiskovalno.si pa razkrivamo, kako je letos prepisal milijonsko premoženje na sina in hčer, hkrati pa si je z notarskimi pogodbami zagotovil, da vse nepremične drži v svojih rokah.

Preberi več

15. 10. 2024

Zakonca Cezar brez vode

PLUS Na starost brez vode. Kje so zdaj človekoljubne organizacije?

Medtem ko je prva skrb odločevalcev politično preživetje, privilegiji in lastna blaginja, pa je resničnost nekaterih Slovencev v 21. stoletju omejena na luksuz, ki se mu reče čista pitna voda. Kar je za ene osnovna dobrina in človekova pravica, je za druge privilegij. Ustavna pravica dostopa do pitne vode ostaja neuresničena. V naši raziskavi smo odkrili ljudi, povečini gre za starejše prebivalce - kar je še posebej alarmantno -, ki v osamljenih zaselkih že desetletja živijo brez vode, brez vodovodnega sistema in odvodnjavanja. Za njih je vsaka kapljica življenjskega pomena in neprecenljiv zaklad. Vprašanje dostopa do vode pa je povezano tudi z zdravjem, higieno in splošno kakovostjo življenja. Ni zgolj infrastrukturni izziv, temveč tudi vprašanje socialne pravičnosti in enakopravnosti ter človekovega dostojanstva.

Preberi več

13. 10. 2024

20241013_181253

PLUS (KOLUMNA) Nemočni

Zvoni telefon. Na drugi strani prestrašen glas meni znane starejše ženske, ki me sprašuje, kaj naj naredi, ker ji bodo moža po kapi iz ljubljanskega kliničnega centra pripeljali domov.

Preberi več

Naroči se na naše e‑novice

Zahvaljujemo se vam za prijavo.

Na vaš e-naslov boste prejeli potrditveno sporočilo.

Prišlo je do napake. Preverite podatke v obrazcu in poskusite ponovno.

Teme