21. 7. 2024

PLUS

Milijonska zavarovalnina vodilnih v bolnišnici Izola

907028_f059_bolnisnica_izola_006

Bolnišnica v Izoli / Tomaž Primožic/FPA

Vodstvo splošne bolnišnice Izola bi očitno razpolagalo z javni sredstvi, sklepalo posle, izbiralo dobavitelje, pri tem pa ne bi imelo nobene odgovornosti?Vodstvo se je namreč zavarovalo za več kot milijon. Je to za javni zavod sploh zakonito? Splošna bolnišnica Izola je tako, kot so vrtci in šole javni zavod. Ti pa morajo sprejemati odločitve zakonito in transparentno z odgovornostjo, za odločitve pa odgovarjajo Svetu Zavoda. Se lahko tako zavarujejo torej vsa slovenska vodstva javnih zavodov?

Vodstvu Splošne bolnišnice Izola smo postavili vprašanje, če je res, da so sklenili pogodbo za zavarovanje odgovornosti. Strokovni direktor, nekdanji minister in nekdanji predsednik stranke Desus, Tomaž Gantar, je našo informacijo potrdil in zapisal, »da so zavarovanje sklenili pri zavarovalnici Generali, da gre za korporativno zavarovalno zaščito članov organov vodenja in nadzora, zavarovalna vsota pa znaša 1.000.000 €, za 1 leto.«

Zadnja razkritja

17. 10. 2024

borut sajovic

Milijonske nepremičnine ministra Boruta Sajovica

Ministra za obrambo, nekdanjega župana in člana Svobode smo pozvali, naj razkrije svoje premoženje in njegov izvor. Javno je pred dnevi trdil, »da nima ničesar, razen dveh gozdnih parcel, vrednih manj kot 10 tisoč evrov,« na Preiskovalno.si pa razkrivamo, kako je letos prepisal milijonsko premoženje na sina in hčer, hkrati pa si je z notarskimi pogodbami zagotovil, da vse nepremične drži v svojih rokah.

Preberi več

15. 10. 2024

Zakonca Cezar brez vode

PLUS Na starost brez vode. Kje so zdaj človekoljubne organizacije?

Medtem ko je prva skrb odločevalcev politično preživetje, privilegiji in lastna blaginja, pa je resničnost nekaterih Slovencev v 21. stoletju omejena na luksuz, ki se mu reče čista pitna voda. Kar je za ene osnovna dobrina in človekova pravica, je za druge privilegij. Ustavna pravica dostopa do pitne vode ostaja neuresničena. V naši raziskavi smo odkrili ljudi, povečini gre za starejše prebivalce - kar je še posebej alarmantno -, ki v osamljenih zaselkih že desetletja živijo brez vode, brez vodovodnega sistema in odvodnjavanja. Za njih je vsaka kapljica življenjskega pomena in neprecenljiv zaklad. Vprašanje dostopa do vode pa je povezano tudi z zdravjem, higieno in splošno kakovostjo življenja. Ni zgolj infrastrukturni izziv, temveč tudi vprašanje socialne pravičnosti in enakopravnosti ter človekovega dostojanstva.

Preberi več

13. 10. 2024

20241013_181253

PLUS (KOLUMNA) Nemočni

Zvoni telefon. Na drugi strani prestrašen glas meni znane starejše ženske, ki me sprašuje, kaj naj naredi, ker ji bodo moža po kapi iz ljubljanskega kliničnega centra pripeljali domov.

Preberi več

Naroči se na naše e‑novice

Zahvaljujemo se vam za prijavo.

Na vaš e-naslov boste prejeli potrditveno sporočilo.

Prišlo je do napake. Preverite podatke v obrazcu in poskusite ponovno.

Teme