35.721 € - tako visoke dodatke si je ob plači nakazala elita na ministrstvu za solidarno prihodnost v zadnjem letu. Ministrstvo obvladuje stranka Levica. Dodatke za povečan obseg dela so si izplačevali tudi med poletnimi dopusti. Posamezniki so v mesecih, ko so dopustovali, celo prejemali višja izplačila za obremenjenost. In to sredi najhujše krize dolgotrajne oskrbe. Naprej: odvetniške storitve za 68.000 evrov, medijska propaganda za 37.000 evrov, nova službena vozila za 63.000 evrov. Vse te zapitke bomo na koncu plačali državljani. Ob tem ko koalicijske obljube starejšim ostajajo neuresničene.
Zavod Jutro že od septembra izvaja lažno propagando, da bo Občina Kočevje ukinila oskrbo starejših in invalidov. Najeli so celo kombi za vožnjo starejših na upravno enoto, da bi za Jutro oddali svoj glas. Z manipulacijo in zavajanjem bodo v Jutru izkoristili demokratični institut referenduma, z izvedbo katerega bodo občane oškodovali med 60.000 in 80.000 €, vse, da bi še naprej ostali prisesani na občinske jasli. Ogorčeni Kočevci pa se na naš medij obračajo z vprašanji, ali zasebno podjetje Jutro celo zlorablja invalide, ki so v njihovem imenu prosili za podpis, in tudi zaposlene, ki da so namesto izvajanja oskrbe starejših delali na stojnici?! Medtem pa nege in toplih obrokov uporabniki Jutra ne dobivajo redno. Objavljamo osebni izkušnji 83-letnega Franca in Kočevke. Direktor Gregor Levič pa si je za komunikacijo z nami omislil odvetnika. Na čigave stroške – občinske ali uporabnikov?
Kandidat za ministra za obrambo ima glede na svoje pretekle funkcije nesorazmerno veliko premoženja, zato je javnost upravičena izvedeti, od kje izvor tega premoženja. Predvsem v luči dejstva, da je glede na podatke v zemljiški knjigi njegova družina večino svojega premoženja pridobila v času njegovega županovanja. Zato apeliramo na bodočega ministra, da javnosti transparentno pojasni izvor premoženja, ki ga je popisal portal Oštro.
Devet let je bila ugledna profesorica z mednarodnim priznanjem in vidna političarka stranke SD Metka Tekavčič tarča kritik, diskreditacij, sramotenj, blatenja in obtožb o naklepnem prejemanju ter razdeljevanju dodatkov profesorjem in drugim zaposlenim na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Zdaj je dočakala sodbo: oproščena vseh obtožb! Zadeva zoper njenega sodelavca, zaslužnega profesorja, nekdanjega dekana in finančnega ministra Dušana Mramorja pa je konec lanskega leta zastarala, s čimer ni mogel dokazati svoje nedolžnosti. Afera dodatki pa je leta 2016 končala njegovo politično kariero in resno načela njegovo zdravje. V nenavadnem, če ne tudi zmontiranem političnem procesu sta prominenta ekonomista doživljala ne samo sodni in medijski linč, ampak tudi razčlovečenje. Že takrat je kazalo, da gre za dobro zrežiran in premišljen proces diskreditacije tedanjega ministra za finance, z oprostilno sodbo pa se je samo še potrdilo. Vladajoči politiki ne izbirajo sredstev za ohranitev svojega položaja tudi na račun uničenja karierne poti strokovnjakom mednarodnega formata.
Po naših informacijah se direktorju policije Senadu Jusiću, ki še čaka na odločitev sodišča v tožbi zoper njegovo (sporno) imenovanje, maje stolček. Glavni očitek prvemu policistu v državi je, »da ni nič naredil za izboljšanje katastrofalnega kadrovskega stanja v policiji.« Po drugi strani pa nam pripovedujejo, »da tako klientelističnega kadrovanja, kot je zdaj, v Policiji še ni bilo.« Požar z rokohitrskimi akcijami gasi vlada, ki je vpoklicala vse rezerviste vedoč, »da je vrag vzel šalo!« Rešitev ali tveganje? Policisti odgovarjajo: »Vlada umetno ustvarja občutek varnosti. Ne bomo varuške rezervistom. Če imajo vsa pooblastila, naj prevzamejo tudi vso odgovornost!« Stanje v policiji še nikoli ni bilo tako napeto, kot je v tem trenutku. Izredne razmere tudi na Centru za varnost in zaščito, kjer varujejo državnike. Kaj to pomeni za njihovo varnost, splošno varnost in pot organiziranega kriminala? In kdo si ne želi dobro organizirane in učinkovite policije?
Razkrivamo ozadja investicijskih poslov na ministrstvu za pravosodje, ki jih že leta vodi Lucija Remec, žena direktorja Stanovanjskega sklada Črtomirja Remca. Gre za milijonske posle, nad katerimi bdi Remčeva, svoje zasebno življenje pa močno prepleta s posli na ministrstvu.